Spodenki męskie

filter iconFiltry
Brak wyników

Jak nosić krótkie spodenki męskie?


Krótkie spodenki męskie niegdyś były uważane za nieformalne, a wręcz nieodpowiednie dla dojrzałych mężczyzn. Dziś coraz częściej możemy się spotkać z tym elementem męskiej garderoby zarówno na ulicy, jak i wybiegach najbardziej znanych domów mody. Ich sukces jest wynikiem złożoności dwóch czynników - wygody noszenia, jak również ciekawemu efektowi końcowemu niejednej stylizacji. Jak dobrać krótkie spodenki dla mężczyzny, który chce zawsze wyglądać dobrze? Odpowiedzmy dziś sobie na to pytanie.

Jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki?


Krótkie spodenki to zdecydowany must have w letniej, męskiej szafie. Są powszechnie cenione za wygodę, jednak zdarzają się opinie, że panowie wyglądają w nich niekorzystnie. 

Czy krótkie spodenki pasują każdemu mężczyźnie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najbardziej! Warto jednak poświęcić uwagę na dobranie spodenek zarówno do sylwetki, jak i charakteru stylizacji. Zadajmy więc sobie kolejne pytanie: jaki model spodenek będzie pasował do Twojej sylwetki?

  • Spodenki sięgające tuż za kolano dobrze wyglądają na mężczyznach, którzy nie skąpią wzrostem i chcą sobie wizualnie odjąć kilku centymetrów.
  • Z kolei mężczyźni pragnący sobie dodać trochę wzrostu powinni postawić na modele spodenek sięgających tuż nad kolano.
  • Panowie o szczupłej budowie z powodzeniem mogą postawić na spodenki slim fit. Warto do takiego fasonu dobrać koszulkę slim, co pozwoli na stworzenie zrównoważonej stylizacji.
  • Spodenki z mankietami również są przeznaczone dla mężczyzn o szczupłej budowie nóg. Panowie z umięśnionymi łydkami będą dobrze wyglądać w minimalistycznych designach, które nie zawierają zbyt wielu linii poziomych.

Co założyć do krótkich spodenek?

Na to pytanie odpowiedź brzmi: to zależy. Krótkie spodenki stanowią bardzo uniwersalny element męskiej szafy. 

Podstawowym zastosowaniem krótkich spodni męskich jest włączenie ich do stylu sportowego, np. z T-shirtami lub koszulkami polo. Letnie upały sprzyjają takim elementom ubioru, jak męska bokserka basic lub z nadrukiem Twojego ulubionego zespołu. 

Jeżeli mamy do czynienia z bardziej umiarkowaną pogodą, możemy okryć ramiona bluzą. Wybór pomiędzy dopasowanym a luźniejszym modelem zostawiamy Wam.

Krótkie spodenki mogą się również sprawdzić w bardziej formalnych stylizacjach. Można je połączyć z koszulą ze stójką, której rękawy możesz z powodzeniem podwinąć. Alternatywą jest koszula z krótkim rękawem. W przypadku stylizacji półformalnej postaw na takie modele, jak spodenki męskie chino lub spodenki męskie jeansowe.

Jak wybrać spodenki dla siebie?

Komfortowe spodenki męskie są częstym wyborem na lato. Z tego też tytułu muszą one spełniać szereg warunków, dzięki którym możesz się cieszyć wygodą noszenia bez rezygnacji ze stylowego wyglądu. Oto one:
Spodenki męskie - jaki materiał?
Spodenki na lato powinny być wykonane z wygodnego, przepuszczalnego materiału. Dlatego też w poszukiwaniu swojego modelu kieruj się składem materiału. Pożądanym są mieszanki zawierające wysoki procent bawełny lub innego, naturalnego materiału. 

Niemniej, nie warto się bać domieszek syntetycznych. Elastan lub inne syntetyczne włókna sprawiają, że spodenki lepiej się układają i mniej gniotą.

Krótkie spodenki męskie - jaki rozmiar?

W poszukiwaniu spodenek męskich, warto kierować się również odpowiednim rozmiarem. To może być kluczowy czynnik dla Twojego komfortu. Zbyt obcisłe spodenki męskie mogą powodować nadmierną potliwość i prowadzić do powstania nieprzyjemnych obtarć. Ponadto, mogą one krępować ruchy. Dlatego też warto postawić na spodenki nie obcisłe, a dopasowane. 
 

Powrót do góry
chevron top