Płeć
Dziewczynka
Chłopiec
Cena
-
Wyprzedaż
Sortowanie

Popularność

Od najnowszych

Od najtańszych

Od najdroższych

Sklep
Marki
Kolor
Czarne
Wielokolorowe
Białe
Zielone
Czerwone
Pomarańczowe
Żółte
Różowe
Purpurowe
Niebieskie
Granatowe
Fioletowe
Bordowe
Brązowe
Beżowe
Szare
Złote
Srebrne
0

Okulary dziecięce przeciwsłoneczne, kolekcja jesień 2022

filter iconFiltry
Brak wyników

Okulary słoneczne dla dziecka - modna ochrona przed słońcem

 

Latem, gdy nasze dzieci spędzają bardzo dużo czasu na zewnątrz korzystając z pięknej pogody. Jest to bardzo dobre dla ich zdrowia pod warunkiem, że zapewnimy im odpowiednią ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Pamiętamy zwykle o kremowaniu malucha kremem z filtrem i zakładaniu mu okrycia na głowę, często jednak zapominamy o tym jak ważna jest również ochrona oczu i tym samym wzroku dziecka. Okulary przeciwsłoneczne to więc nie tylko modny gadżet, ale też konieczność. Jak wybrać najlepsze okulary słoneczne dla dziecka?

 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - dlaczego są niezbędne?


Chodzi przede wszystkim o zdrowie naszego maluszka. Ekspozycja oczu dziecka na promieniowanie UVA, UVB i UVC może prowadzić do uszkodzeń i poważnych chorób narządu wzroku. Lista schorzeń spowodowanych przez promieniowanie UV jest duża, wymienić możemy tu między innymi oparzenia spojówki, zwyrodnienie plamki żółtej, skrzydlika (czyli zgrubienia spojówki), a także nieprawidłowy rozwój wzroku maluszka. 

 

Dziecięce okulary słoneczne - na co zwrócić uwagę i czego unikać

Kupując okulary przeciwsłoneczne zarówno dla dziecka, jak i siebie nie powinniśmy ulegać pokusie i dokonywać pochopnych zakupów. W wielu sklepach znajdziemy ogrom modnych fasonów okularków dziecięcych, które mogą zachwycić naszą pociechę. Niestety zwykłe okulary słoneczne, choć mogą być bardzo atrakcyjne wizualnie, nie spełnią odpowiednich wymogów i nie zapewnią naszym pociechom odpowiedniej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dobre okulary przeciwsłoneczne dla dziecka muszą być sprawdzone i posiadać kilka ważnych parametrów. Po kolei przedstawiamy wszystkie z nich.

 


Jak wybrać dobre dziecięce okulary przeciwsłoneczne? Po pierwsze filtr!

 

Filtr przeciw promieniowaniu UV jest najważniejszą cechą dobrych okularów słonecznych dla dzieci i dorosłych. Przyciemniane okulary bez filtra nie spełniają żadnych funkcji ochronnych, a wręcz mogą zaszkodzić oczom bardziej niż nie zakładanie żadnych okularów. W trakcie ekspozycji na słońce, nie nosząc okularów, w naturalnym odruchu mrużymy oczy, nasze źrenice zwężają się i tym samym trafia do nich mniej szkodliwego promieniowania. Okulary bez filtra niejako “oszukują” nasze oczy - przyciemniają promienie słoneczne, powodując rozszerzenie źrenic i jednocześnie absorbują więcej promieni UV.


 

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka - jaki filtr wybrać?

 

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla malucha powinny posiadać filtr chroniący przed wszystkimi rodzajami promieniowania słonecznego - UVA, UVB i UVC. Najlepszym wyborem będą więc dziecięce okulary słoneczne z filtrem UV 400. Promieniowanie standardowo dzieli się na trzy zakresy wyrażone w nanometrach: UVA to zakres 380 – 315 nm, UVB to 315-280 nm, a UVC 280-200 nm. Przyjmuje się zatem, że pełna ochrona oczu przed światłem ultrafioletowym obejmuje zakres długości fali świetlnej do 400 nanometrów. Soczewki z filtrem UV 400 ochronią oczy naszego malucha przed wszystkimi zakresami promieniowania.


 

Polaryzacja i powłoka antyrefleksyjna dla większego komfortu dziecka


Choć odpowiedni filtr UV jest najważniejszym parametrem przy zakupie okularów dla dziecka warto również zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości, takie jak polaryzacja i powłoka antyrefleksyjna. Są to udogodnienia szczególnie przydatne dla aktywnych dzieci. 

Polaryzacja, przed laty będąca cechą okularów rybackich i żeglarskich, jest dziś powszechna. Chroni ona przed promieniami słonecznymi odbijającymi się od wody, podłoża, a nawet śniegu. Okulary dziecięce z polaryzacją przydatne są w trakcie wycieczek, jazdy na rowerze, czy po prostu zabawy na zewnątrz. 

Z kolei powłoka antyrefleksyjna redukuje odblaski, co jest przydatne dla dzieci, które korzystają na słońcu z telefonów, tabletów, czy smartwatchy. Okulary z powłoką antyrefleksyjną dla dzieci zapewniają lepszą percepcję kolorów i czytelność obrazu. 
 

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla dzieci online

 

Przygotowanie do urlopu to nie lada zadanie logistyczne. Obok pakowania czekają nas też przedporóżne zakupy, zwłaszcza dla dzieci, które wyrosły już z rzeczy z poprzednich wakacji. Aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i tracenia czasu na chodzenie po sklepach warto skorzystać z oferty sklepów internetowych. Platforma nuumi.pl jeszcze bardziej nam to ułatwia, gromadząc najlepsze propozycje popularnych sklepów w jednym miejscu

 

Powrót do góry
chevron top